14-15 березня 2017 року у м. Києві був проведений XXVII Київський міжнародний симпозіум з наукознавства та історії науки «Наукознавство та історія науки: минуле, теперішнє, майбутнє” – “Добровські читання”, присвячений вшануванню пам’яті засновника української наукознавчої школи Г.М. Доброва.
Організаторами заходу були ДУ “Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України” спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень ім.М.В.Птухи НАН України та Державною науковою установою «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» МОН України.
З вітальним словом до учасників форуму виступили академік НАН України Наумовець Антон Григорович, Перший віце-президент НАН України, академік НАН України БОГДАНОВ В’ячеслав Леонідович, Головний учений секретар Національної академії наук України, Шовкалюк Віктор Степанович, директор Департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій МОН України, Чеботарьов Валентин Павлович , директор Державної наукової установ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» МОН України.
У роботі Симпозіуму взяло участь біля 70-ти учасників, під час планарних та секційних засідань було обговорено такі актуальні питання з розвитку наукознавства, інноватики та історії науки науки, як:
- Наукознавство та історія науки: погляд в минуле, теперішнє і майбутнє.
- Законодавча база науки: еволюція розвитку і оцінка ефективності використання.
- Г.М. Добров, як фундатор наукової школи та вихователь молодих учених. Цитування робіт Г.М.Доброва в Україні та світі.
- Історія і еволюція тематики київських симпозіумів з наукознавства та історії науки.
- Нові методи дослідження кадрової складової науки і результат їх практичного використання. Проблеми підготовки та використання творчого потенціалу молодих наукових кадрів.
- Інноватика: наука про зв’язок з економікою та суспільством. Відкрита наука та відкриті інновації як світові тренди та нові парадигми ефективного суспільного розвитку.
- Проблеми формування позитивного іміджу науки.
- Сучасна наукометрія: можливості і проблеми використання в у правлінні наукою