Міжнародний круглий стіл «Сучасні виклики політичної освіти та забезпечення професійного моніторингу виборчих процесів»

21 жовтня в конференц-залі Верховної Ради відбувся міжнародний круглий стіл «Сучасні виклики політичної освіти та забезпечення професійного моніторингу виборчих процесів»

за участі експертів з США, Канади та України, що організовувався Академією сучасного політика спільно з Міжнародною комісією з прав людини, яка є міжнародною міжурядовою організацією в 44 країнах світу.

В українському політикумі відсутній системний підхід до вирішення питань підвищення конкурентоспроможності держави, зазначила, відкриваючи захід, аспірантка ДУ “Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М. Доброва” НАН України та водночас керівник проекту «Академія сучасного політика» (далі – АСП) Марія Колесник. Зарадити такій ситуації дасть змогу, на її думку, не лишень перехід наявних державних управлінців на шлях відповідального та осмисленого реформування на основі інноваційної політики, а і більш активне залучення до політичного життя країни як представників авангарду громадянського суспільства, так і пересічних громадян щоби кожен на своєму місці вмів та міг творити майбутнє України. Саме на дані аспекти і спрямовується діяльність АСП.

З ключовою доповіддю в рамках круглого столу виступив заступник директора з наукової роботи ДУ “Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М. Доброва” НАН України Соловйов В’ячеслав Павлович, розкриваючи аспекти інноваційної моделі розвитку економіки як складової політичного світогляду. За його словами, в Україні проблеми інноваційного розвитку для більшості громадян є екзотичними, через що і виникає підґрунтя для виникнення протиріч на шляху реалізації інноваційної політики на всіх рівнях.
По завершенню заходу було висловлено підтримку АСП від групи конгресменів США з плануванням подальшої співпраці щодо розвитку політичної освіти в Україні. Також, учасники круглого столу розпочали процес формування робочої групи з напрацювання проекту урядової програми з розвитку політичної освіти, активна фаза роботи якої планується з початку 2016 року, та вже зараз всі бажаючі можуть долучитися, надіславши контакти на адресу comspace.com.ua@gmail.com з темою листа «politosvita».

Дана подія стала заключним етапом ініціативи АСП щодо підготовки спостерігачів за місцевими виборами, в рамках якої пройшли безкоштовне навчання 1500 осіб, з яких 250 отримали посвідчення офіційних спостерігачів і вже приступили до ведення практичної роботи, для підтримки якої створений контактний центр з реєстрації та оперативної обробки правопорушень. Проект реалізовувався за сприяння благодійних фондів Богдана Гаврилишина та «Смолоскип України», а також, громадської організації «Український центр суспільних даних».